Przykładowe pytania z rozmowy o pracę

Pytania padające na rozmowach kwalifikacyjnych

Pytania wstępne:

  • Proszę niech Pan(i) powie nam coś o sobie.
  • Jak znalazła Pani nasze ogłoszenie?
  • Czy trudno było znaleźć Panu(i) nasze ogłoszenie o pracę?
  • Długo zastanawiał się Pan(i) o przystąpieniu do rekrutacji?
  • Czy ma Pan przy sobie jakieś referencje lub certyfikaty?
  • Co lubisz robić dla zabawy?
  • Co robisz w wolnym czasie?
  • Wymień 5 słów, które opisują Twój charakter

Pytania o studia:

  • Co sądzi Pan(i) o swojej Uczelni?
  • Co sądzi Pan(i) o swoim kierunku?
  • Czy wybrałby Pan(i) jeszcze raz tą samą uczelnie?
  • Czy wybrałby Pan(i) jeszcze raz ten sam kierunek?
  • Jakie oceny miał Pan z następujący przedmiotów… ?
  • Czy miał Pan stypendium naukowe?
  • Jaką średnią Pan(i) miał(a)?
  • Proszę opisać swój ulubiony przedmiot.

Pytania dotyczące konkretnego stanowiska:

  • Czy sądzi Pan(i), że Pańskie wykształcenie jest odpowiednie do pracy na tym stanowisku?
  • Czy spełnia Pan wszystkie kryteria?
  • Jak widziałby Pan swój dzień pracy na tym stanowisku?
  • Jak wyobraża Pan sobie swój zakres obowiązków?
  • Jak szybko zbudujesz swoją wiarygodność w zespole?
  • Jak długo potrwa okres, po który zobaczymy rezultaty Twojej pracy?
  • Kiedy może Pan(i) rozpocząć pracę?

Pytania o poprzednie pracę:

  • Co może Pan(i) powiedzieć o swojej poprzedniej pracy?
  • W jaki sposób otrzymał Pan(i) tamto stanowisko?
  • Jaki miał Pan(i) zakres obowiązków?
  • Jak wyglądał Pan(i) dzień pracy?
  • W jakich godzinach Pani pracowała?
  • Dlaczego chce Pan tę pracę zmienić?
  • Dlaczego Pan(i) utraciła tamtą pracę?
  • Co sądzi Pan o swoim ostatnim szefie?
  • W jaki sposób był Pan(i) oceniany i motywowany?
  • Czy kierował Pan swoim zespołem?
  • Jaki był projekt ostatnio realizowałeś? Jakie były wyniki?
  • W jaki sposób motywował(a) Pan(i) ich do efektywnej pracy i realizowania celów sprzedażowych?
  • Jakie jest Pana(i) największe osiągnięcie zawodowe?
  • Jaka była Pana(i) największa porażka w życiu zawodowym?
  • Jakie zadania były dla Ciebie za trudne? Jak sobie poradziłeś?
  • Jaka decyzja była dla Ciebie najtrudniejsze w ciągu ostatnich 2 lat? Jak doszedłeś do tej decyzji?

Pytanie dotyczące umiejętności i charakteru:

  • Jakie są Pana(i) mocne i słabe strony jako pracownika?
  • Jakie są Pana(i) mocne strony?
  • Jakie są Pana(i) słabe strony?
  • Proszę wymienić swoje 3 wady.
  • Proszę wymienić swoje 3 największe zalety.
  • Czego chciałby się Pan(i) nauczyć?

Pytania dotyczące motywacji i samorozwoju:

  • Dlaczego chcesz pracować na tym stanowisku?
  • Czego szukasz, jeśli chodzi o rozwój kariery zawodowej?
  • Co zrobisz, aby udoskonalić swoje umiejętności zawodowe?
  • Co chciałbyś robić za 5 lat?
  • Jaka byłaby dla Ciebie idealna firma?

Pytania dotyczące firmy:

  • Co wiesz o naszej branży?
  • Co wiesz o naszej firmie?
  • Czy wiesz czym się zajmujemy?
  • Czy znasz produkty, które sprzedajemy?
  • Co wiesz o usługach, które świadczymy?

Pytania o wynagrodzenie:

  • Jakie są Twoje oczekiwania finansowe?
  • Ile chciałby Pan(i) zarabiać?
  • Co sądzi Pan(i) od pensji uzależnionej od wyników?
  • Możemy Panu(i) zaoferować tylko 3000,00 zł netto, czy pasuje to Panu(i)?
  • Jaka forma współpracy Pana(i) interesuje (umowa o pracę, zlecenie, dzieło, kontrakt menadżerski)?