Strój na rozmowę kwalifikacyjną

Pierwsze wrażenie jest tak samo istotne (a może i bardziej) od posiadanych kwalifikacji i umiejętności. Prowadzący rozmowę wyrabia je sobie na podstawie tego co słyszy i widzi. Warto pamiętać, że oprócz tego co mówimy i jak mówimy bardzo ważny jest nasz wygląd. Podczas rozmowy o pracę trzeba pamiętać o przysłowiu: „Jak Cię widzą tak Cię piszą”.

Przed rozmową kwalifikacyjną bezwzględnie należy o siebie zadbać. Pamiętajmy o obcięciu paznokci, wyprasowaniu koszuli, wyczyszczeniu butów i użyciu perfum (delikatnych!). Warto poświecić chwilę na dobre uczesanie się. Unikajmy odważnych fryzur, nadmiaru żelu czy lakieru do włosów. Ma być elegancko. Panów lubiących swoje brody niestety zasmucę ale warto się ogolić (badania pokazują, że ogolony mężczyzna wzbudza znacznie lepsze odczucia i wydaje się bardziej wiarygodny). Kobietom zalecam ubranie delikatnej biżuterii.

Pamiętajmy także, że jeżeli zabieramy ze sobą dokumenty to warto zaopatrzyć się w elegancką teczkę (najlepiej czarną lub białą).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>